Powtórki maturalne

Powtórki maturalne

Ostatnia klasa szkoły średniej to nie lada wyzwanie. Nie tylko trzeba opanować bieżący materiał, ale również należy skupić się także na powtórkach, które wejdą w życie już od 1 września. Nie należy odkładać na ostatnią chwilę powtórek z poszczególnych przedmiotów. Im mniej czasu, tym gorzej. Tym większa szansa, że nie uda się opanować odpowiedniego materiału. Pedagodzy bardzo często organizują ze swoimi uczniami dodatkowe spotkania, poza godzinami lekcyjnymi, proponując im do użytku książki, jakie należą do serii “Teraz Matura“. Są one polecane przez poprzednie roczniki uczniów, które maturę mają już za sobą.

“Teraz matura. Język niemiecki. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy i rozszerzony”

Zaraz po języki angielskim, język niemiecki należy do najpopularniejszych języków obcych. Czy zdanie matury z tego języka jest trudne? Nie, jeżeli ktoś zawsze w odpowiedni sposób przykładał się do nauki tego przedmiotu. W tym oto podręczniku, jak sama nazwa wskazuje, znaleźć można arkusze maturalne, jakie obowiązywały w poprzednich latach. Uczniowie mają szansę na to, aby poznać formułę i strukturę z jaką już niedługo samodzielnie będą musieli się zmierzyć. Pytania się zmienią, uczniowie będą musieli opisać inne zagadnienia, ale wiedza odnośnie wyglądu całego egzaminu jest bardzo przydatna, ponieważ uczniowie będą wiedzieli z czym muszą się zmierzyć. W tym oto podręczniku znaleźć można wiele słówek, jakie należy poznać/powtórzyć przed egzaminem. Nie można zapomnieć o gramatyce, która jest bardzo ważna przy budowaniu prawidłowych wypowiedzi.

“Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy”

Matematyka jest o tyle łatwym przedmiotem, jeżeli chodzi o egzamin, że należy rozwiązać w prawidłowy sposób zadania, aby móc otrzymać odpowiednio dobrą ocenę. Nie trzeba zastanawiać się nad tym, jak należy napisać rozprawkę i jakich to argumentów trzeba użyć, aby wyjaśnić problem. W tym przypadku mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Tutaj mamy rzeczowe fakty, aczkolwiek trzeba się ich w odpowiedni sposób nauczyć. Uda się to, jeżeli każdy uczeń z uwagą prześledzi przykładowe arkusze egzaminacyjne, jakie zostały przygotowane na podstawie tego, co było w poprzednich latach. Centralna Komisja Egzaminacyjna czuwała nad tym, aby uczniowie zdążyli przyswoić odpowiedni materiał, którego może trochę jest, ale wszystko da się zrozumieć. Trzeba tylko w odpowiednim czasie wziąć się za naukę, co zawsze należy powtarzać wszystkim maturzystom.