Przygotowanie do egzaminu dojrzałości

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości

Teraz Matura” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/teraz-matura) to seria podręczników, które są pomocne, jeżeli chodzi o przygotowanie egzaminu dojrzałości. Na przestrzeni wielu lat młodzi uczniowie korzystali z tych podręczników, przygotowując się do matury. Każdego roku, jeżeli jest tylko taka potrzeba, książki są aktualizowane zgodnie z rozporządzeniami, jakie wydawane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie mogą więc być pewni, że pod ręką zawsze mają odpowiednią wiedzą i zagadnienia, jakie można spotkać podczas matury.

“Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy”

Każdy uczeń musi przystąpić do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Jest to warunek do tego, aby otrzymać świadectwo dojrzałości – o ile egzamin zostanie zdany w sposób pozytywny. Matematyka jest jednym z obowiązujących przedmiotów i nie można w żaden sposób go pominąć. Nie każdy jest w sobie stanie poradzić z tym przedmiotem, dlatego przydadzą się takie dodatkowe materiały edukacyjne, jak ta książka. W środku można znaleźć zadania odnoszące się do różnych zagadnień matematycznych z przykładowymi rozwiązaniami. Poznanie sposobu rozwiązania przyda się potem do samodzielnej pracy. W pierwszej kolejność przykład, a potem zadania pod spodem. Na końcu umieszczono prawidłowe odpowiedzi, dzięki czemu można ocenić, czy dobrze zrozumiało się zagadnienie i czy sposób rozumowania jest dobry. W środku znaleźć można także arkusze egzaminacyjne na poziomie podstawowym, które przygotowane są zgodnie z wymogami stawianymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

“Teraz matura. Język niemiecki. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy i rozszerzony”

Najlepsza powtórka przed egzaminem z niemieckiego. Tak, zdecydowana większość uczniów wolałaby zdawać język angielski, który wydaje się nieco bardziej przyjazny, ale nie każdy ma taką możliwość. Ta książka pomoże dobrze powtórzyć cały materiał z języka niemieckiego. W szczególności, jeżeli chodzi o słownictwo, które jest podstawą, jeżeli chodzi o tworzenie wypowiedzi. Słowniczek, gdzie wyróżnione są wszystkie zagadnienia oraz treści, gdzie takie słowa są użyte. Do tego zadania związane z gramatyką. Należy zwrócić odpowiednią uwagę na gramatykę, która zawsze jest bacznie sprawdzana podczas egzaminu – w szczególności, jeżeli chodzi o egzamin pisemny. W środku można znaleźć zadania, które są podobne do tych, jakie można spotkać już na prawdziwym egzaminie maturalnym. Jak więc widać przygotowanie do niemieckiego nie będzie takie trudne.